30 LAT DOŚWIADCZENIA
Terminy i zapisy na zajęcia grupowe

Szkolenia

Łapa Łapa
akrobacje psa w psim przedszkolu

DO AS I DO (DAID) trening naśladowania dla psów

Trening DAID to metoda szkolenia psów oparta o ich zdolności do społecznego uczenia się. Uczenie się społeczne oznacza naukę nowego zachowania poprzez obserwację innych osobników w tym również od ludzi. Badania etologiczne wykazały, że społeczne zdolności poznawcze psów, w szczególności ich umiejętności naśladowania predysponują je do uczenia się w ten sposób od ludzi. Szkolenie psów tą metodą powoduje, że psy uczą się nowych zachowań obserwując i naśladując swoich właścicieli. Na szczególną uwagę zasługuje fakt bardzo wysokiej skuteczności tej metody. W metodzie DAID występuje tzw. naśladownictwo funkcjonalne, co oznacza, że pies osiąga ten sam cel i robi to w podobny do człowieka sposób mimo różnic anatomicznych. Oznacza to, że pies naśladuje różne czynności człowieka, ale może wykonywać je inną częścią ciała, np. człowiek robi coś ręką, a pies pyskiem.
3-dniowy kurs składa się z wykładu teoretycznego, który ma na celu zapoznać właścicieli psów z zasadami protokołu DO AS I DO oraz 2 dni zajęć praktycznych.
W kursie mogą uczestniczyć psy, które poza komendą „siad” są w stanie powtórzyć (naśladować) trzy proste zachowania po swoim przewodniku.

Więcej o metodzie DO AS I DO w zakładce.

Zapisy na szkolenia przyjmowane są na bieżąco.

Kontakt

Opinie

Łapa Łapa