30 LAT DOŚWIADCZENIA
Terminy i zapisy na zajęcia grupowe

Smakołyki dla psa

Łapa Łapa

szkolenie behawioralne psa

Samodzielnie przygotowane przekąski dla psa

Jak dobrze wiemy smakołyki są nierozłącznym elementem nagradzania w czasie szkolenia psów.

To dzięki nim pies wie, że zrobił coś dobrze. Są wykorzystywane w większości metod szkoleniowych. Pozytywne szkolenie psów bez smakołyków byłoby trudne. Smakołyk pełni rolę pozytywnego wzmocnienia. Jest dla psa potwierdzeniem prawidłowego zachowania. Podobnie jego brak mówi psu, że coś robi nie tak. Smakołyki podawane naszym pupilom w czasie szkolenia psów powinny być dosyć małe mniej więcej wielkości ziarnka grochu i miękkie, aby pies w czasie szkolenie mógł je szybko i bez zbędnego gryzienia połknąć.

Smaczki wykorzystywane w szkoleniu można kupić w skalpach z psią karmą, ale preferuję własnej produkcji. Są nieco tańsze i nie zawierają konserwantów.

Przepis na zdrowe smakołyki dla psa:

SKŁADNIKI:

400g  wątróbki dowolny rodzaj
2 jajka
4 łyżki otrębów
2 łyżki mąki pszennej lub żytniej
Wątrobę plus jajka łączę ze sobą za pomocą blendera. Dosypuję otręby i mąkę. Wylewem na dużą blachę wyłożoną papierem do pieczenia. Rozsmarowuję po całej powierzchni na grubość  około 5mm. Piekarnik nagrzany do 180 stopni czas około 20 min.

Po wyjęciu jak trochę przestygną kroję na małe kwadraciki. Można je jeszcze dosuszać w temperaturze około 60 stopni. Będą się dłużej się przechowywały.