30 LAT DOŚWIADCZENIA
Terminy i zapisy na zajęcia grupowe

Behawiorysta psów w Warszawie

Łapa Łapa

Poza szkoleniem psów zajmuję się również eliminacją niepożądanych zachowań. W życiu dziennym często bywa tak, że właściciele nie zawsze mają możliwości lub chęci na branie udziału w szkoleniu psów. Czasami nawet nie mają świadomości jak ważne jest prawidłowe szkolenie psów dla ich późniejszego prawidłowego i zharmonizowanego rozwoju.

W jakim celu korzysta się z usług behawiorysty psów?

Nie sposób jest przecenić prawidłowego szkolenia psów, które zapewnia optymalny proces socjalizacji i habituacji w wyniku, którego w życiu dorosłym mamy zrównoważonego psa. Bardzo często właściciele zaniedbują opisany powyżej etap życia naszego pupila. Prowadzi to często do występowania u psów nieprawidłowych zachowań. Szczególnie dotyczy to nadpobudliwości, nadmiernej ekscytacji, agresywnego zachowania wobec ludzi i innych psów. W takich przypadkach na klasyczne szkolenie psów jest już trochę z późno. Warto wtedy skorzystać z pomocy behawiorysty psów, który może pomóc psu w jego problemach z zachowaniem. Jako behawiorysta psów działam głównie na terenie Warszawy i okolic.
behawiorysta psów Warszawa
Pomagam eliminować takie zachowania jak:

  • ciąganie na smyczy,
  • gonienie samochodów,
  • skakanie na właściciela,
  • nadpobudliwość,
  • brak skupienia na właścicielu,
  • lękliwość.

 

 

Zachęcam właścicieli psów z różnymi zaburzeniami do konsultacji i ewentualnego podjęcia odpowiedniej terapii behawioralnej.

Wśród moich propozycji znajduje się również psie przedszkole-Warszawa, zajęcia indywidualne oraz inne rozmaite techniki szkoleniowe.

 

Jak przebiega konsultacja z behawiorystą psów?

W przypadku zaobserwowania niepokojącego zachowania u swojego pupila, zachęcam do spotkania w celu diagnozy problemu i przygotowania indywidualnego programu zajęć.
Chociaż problemy naszych psiaków są różne, konsultacje wyglądają w podobny sposób. Przeważnie przeprowadzam wywiad z właścicielem w miejscu zamieszkania i w obecności domowników. Proszę o informację na czym polega problem i o przedstawienie historii psa. Jednocześnie obserwuję jaki jest stosunek domowników do psa i jak pies się zachowuje w domu.

Drugim etapem jest analiza zachowania psa i właściciela podczas spaceru. Jest to czas, w którym mogę dokonać pogłębianej oceny zachowań psa i ewentualnie skorygować błędy popełnianie przez właściciela. Na spacerze często ujawniają się takie zachowania jak agresja, lęki wobec różnych przedmiotów czy sytuacji nie mówiąc już o tak częstym zjawisku jak ciągnięcie na smyczy czy ignorowanie właściciela.

Przykład z mojej pracy jako behawiorysty psów w Warszawie

Często jest tak, że psy nie chcą przychodzić na zawołanie i trzymają dość duży dystans. Właściciele w takich sytuacjach popełniają błąd chcąc złapać swojego pupila. Psy często takie zachowanie interpretują jako zabawę w „złap mnie” i z zadowoleniem biegają sobie wkoło właściciela bez najmniejszego zamiaru powrotu. W tym przypadku już po paru minutach widać na czym polega problem.

Jako doświadczony behawiorysta psów stwierdzam jednak, że przeważnie nie jest tak łatwo. Niektóre konsultacje trwają nawet do dwóch godzin. Po spacerze przygotowuję wstępne zalecenia dla właściciela co ma robić z psem w przeciągu tygodnia do dwóch. W tym czasie właściciel może ciągle konsultować się ze mną telefonicznie. Potem umawiamy się na kolejną wizytę w celu weryfikacji postępów i wprowadzenia ewentualnych korekt.

Niektóre niepożądane zachowania, takie jak ciągnięcie na syczy czy gonienie samochodów daje się rozwiązać w ciągu jednego czy dwóch spotkań. Trochę gorzej wygląda sytuacje z agresją lub lękiem u psa. W tych przypadkach terapie trwają przeważnie dłużej.